Listopadová výprava do Voznice
22. - 24. 11. 2013

Z pohledu Sáry

Sešli jsme se v metru na Andělu, rozdělili jsme si jídlo a šli hledat, odkud nám jede autobus. Napotřetí jsme nastoupili do správného a vyjeli směr Voznice. Ve Voznici jsme našli Bobrovu chatu a zabydleli jsme se v ní. Po večeři jsme venku hráli medůzu, trojnohu a hlídku.

V sobotu dopoledne jsme šli hrát do lesa pirátskou hru. Při ní jsme si kradli uzlovačky ze stanoviště ostatních družinek. Každý člen družinky měl číslo od 0 do 6. Při střetu dvou lidí se porovnala jejich čísla. Vyšší číslo vyhrálo, nula porážela šestku. K obědu bylo rizoto a po něm polední klid (či spíše neklid).

Odpoledne jsme strávili schováváním špejlí po okolí. Každá skupinka schovala na třech místech ve svém území špejle, místo vyznačila do mapy a napsala popis místa. Další družinky špejle hledaly a podle toho, kolikáté na místě byly, takový si vzaly kousek špejle. Po večeři jsme hráli sardele a starší se dohadovali o divadle na festival.

V neděli jsme si šli zahrát indiánskou házenou, která byla dosti vyrovnaná. Po oběhě už nás čekal jen úklid chaty. Když bylo uklizeno, vydali jsme se na autobus zpátky do Prahy.

Z pohledu Elišky

Letos jsme se vydali na listopadovou výpravu do Bobrova království, do Voznice. Vy, kteří jste Bobra nezažili jako vedoucího, si ho určitě pamatujete z návštěv na táboře. Ostatně i tady nás oblažil svou přítomností.

Večer jsme zahájili pořádným plížením. Hlídka obcházela určená kolečka a střežila svítící baterku, ostatní se plížili od hlavní brány a snažili se ji zhasnout a donést na začátek. Když byl někdo polapen, hra pro něj končila a hrál až další kolo. Všichni jsme se plazili s opravdovým zápalem a hlídka mnohdy neměla nejmenší šanci.

V sobotu dopoledne jsme si zahráli pořádnou terénní hru v lese. Rozdělili jsme se na tři pirátské týmy a vyrazili krást ostatním pirátům jejich poklady. Odpoledne jsme si procvičili orientaci, když jsme v okolí schovávali špejle a značili jejich polohu do mapy. O něco těžší potom bylo je podle map ostatních nalézt, zvlášť když padla tma :) Ale vedli jste si skvěle!

V neděli jsme si zahráli indiánskou házenou, poobědvali těstoviny se sýrovou omáčkou, brokolicí a masem, poklidili a vydali se na autobus.