Slet dětí Kondora
4. - 6. 10. 2013

Slet dětí Kondora je nepravidelná akce, při které se sejdou skupiny sdružující dětské oddíly z celé České republiky. Ten letošní se konal u Stříbrného rybníka nedaleko Hradce Králové. Z naší skupiny Čtrnáctka kromě nás jeli ještě Skarabíci a Draco.

Do areálu jsme se dostali někdy po osmé hodině, kdy už všude panovala hluboká tma. Ubytovali jsme se v chatce (!) společně s Dracem a zahráli si pár her. Společný program začínal až zítra.

V sobotu ráno jsme se rozdělili do 7 týmů a započal boj o klíče od pevnosti Boyard. Nejprve bylo potřeba najít 7 klíčníků, splnit u nich úkol a získat tak klíče. Skládali jsme hádanky, převraceli kýble přivázané ve vzduchu na stromech, hrabali se v hroudě hnusného hmyzu a bojovali s hady.

Po obědě nastala další fáze. Nyní jsme získávali indície vedoucí k odhalení tajného kódu. Naše skupinka ze slov zvon, infarkt a krev rychle odhalila SRDCE. Nyní nastal čas na boj s velmistry a šlo o čas. Za každého poraženého velmistra se získávaly drahocenné vteřiny pro strávení v pevnosti Boyard. Na závěr byly všechny skupinky vpuštěny do pevnosti k pokladu a po hrstech vynášely do svých doupat mince, dokud jim čas stačil. Zvítězili jsme!

V noci se hrály bludičky. Tedy spíše noční chodící hra pro stanovištích. A ještě k tomu ve dvojicích! S našimi bludičky, které jsme hráli třeba teď na podzimkách to nemělo pranic společného.

V neděli jsme si zahráli lakros se Skarabíky a Jih proti Severu se Šánovci. Na nádraží jsme se prošli nádhernými lesy. Vlak domů byl, jako skoro každou výpravu, narvaný k prasknutí.