Vedoucí

V současné době pracuje s dětmi dvanáct vedoucích (osm vedoucích v klasickém oddíle a čtyři v oddíle pro předškoláky). Všichni jsme prošli oddílem od dětského věku, pak zde zůstali a nakonec se stali vedoucími. Snažíme se schůzky, výpravy, tábory a další akce připravovat tak, aby to bavilo jak nás, tak i děti.

Jenda Horák – Hlavní vedoucí

Vystřídal jsem několik oddílů, než jsem našel Vpřeďáky. Tady se mi zalíbilo natolik, že jsem tu zůstal i jako vedoucí a jsem velmi rád, že jsem tu možnost dostal. Oddíl si postupně a nenápadně začal nárokovat prakticky veškerý volný čas, takže focení nebo hra na klavír musely ustoupit do pozadí. Za oddílovou atmosféru a společné zážitky to rozhodně stojí, nemluvě o tom, co všechno se člověk v oddíle naučí.

Zbylý čas věnuji studiu informatiky na Matfyzu, občas něco naprogramuji, vyfotím nebo i natočím.

Kontakt:
E-mail: jenda@ctrnactka­.cz, tel.: 799 790 244

Lukáš „Pomeranč“ Janásek

Jsem členem oddílu od svých 7 let a tak jsem se od útlého věku učil nejrůznějším dovednostem, poznával přírodu a byl v kolektivu bezva kamarádů. Když jsem se stal oddílovým instruktorem, řekl jsem si, že každý by měl mít možnost něco takového také prožít. A tak předávám své znalosti dál a s ostatními vedoucími, se snažím, aby se každý v oddíle cítil jako doma.

Mezi mé koníčky patří hra na klavír a kytaru, matematika a nejrůznější sporty.

Kontakt:
E-mail: lupomeranc@gma­il.com, tel.: 720 358 010

Bára „Samara“ Nováková

Poprvé jsem navštívila Vpřeďáckou schůzku na konci třetí třídy, a od té doby mě to nepustilo. V oddíle jsem si toho mnoho vyzkoušela, zažila situace, do kterých bych se jinde nedostala, hodně se toho ve všech možných ohledech naučila a hlavně našla kamarády, bez kterých by to nebylo ono.

Když se mi dostalo šance stát se vedoucí, nadšeně jsem ji přijala. S ostatními vedoucími se teď snažím, aby měly děti z oddílu stejně dobré vzpomínky, jako mám já.

Kromě oddílu se ve volném čase ráda věnuji tanci, čtení či všemožným uměleckým činnostem (focení, kreslení).

Kontakt:
E-mail: bara.samara.no­vakova@gmail.com

Štěpán Horák

K oddílu jsem se dostal přes rodiče, můj bratr Jenda odcházel nespokojen z minulého oddílu a oni hledali konečně nějaký „opravdový“ oddíl, co nebude jako ty předchozí. Dostali jsme doporučení, a tak bylo rozhodnuto, že k sobě přibere i sourozence. Na první schůzce jsme se rozhodli, že tu chceme zůstat a v oddíle jsme dodnes. Oddíl se stal nedílnou součástí mého života, a tak jsem s radostí v roce 2017 přijmul možnost se podílet na jeho fungování.

Kromě dění oddílového se zajímám o všemožné věci týkající se starých map a dopravy. Mimo to mě baví studovat zvláštnosti různých cizích jazyků, hraní na cimbál, básnění, skládání hudby a obecně všemožné kreativní umění.

Kontakt:
E-mail: stbohor@gmail­.com,


Sára Valová – Hlavní vedoucí Malého Vpředu

Když jsem se nedávno ohlížela zpět, uvědomila jsem si, že do oddílu chodím více než polovinu svého života. Nelituji toho. Naopak mi to rozšířilo obzory. Dostala jsem možnost zkusit nové věci a naučit se spoustě dovednostem. Hodně mě to posunulo i v normálním životě.

Teď mám příležitost zprostředkovat vše našim nejmenším. Chtěla bych, aby zde zažili krásné chvíle a poznali skvělou partu lidí tak jako já. Kromě oddílu mě životem provází hudba (hraji na housle a na klavír), knížky a v poslední době i běhání.

Kontakt:
E-mail: sara.vanilka@sez­nam.cz, tel.: 728 739 631

Týna Nováková

Do oddílu jsem přišla v 6 letech a hned na první schůzce jsem se dobře bavila. Parta přátelských lidí, bohatý program, myslím, že nic lepšího mě v dětství nemohlo potkat.

Už od malička jsem si chtěla vyzkoušet, jaké to je být vedoucím. A teď, když jsem tu možnost dostala, jsem moc ráda. Je to skvělý pocit vidět děti jak hrají s úsměvem hru co jste vymysleli.

Kontakt:
E-mail: novakova.kris­tyna.j.p@gmail­.com

Mikulda Valo

S oddílem jsem začal už v první třídě. Za dobu, kterou jsem zde působil, jsem poznal spoustu skvělých lidí. Díky nim jsem se rozvinul v mnoha oblastech a pomohli mi i v kariérním životě. Dále mi oddíl dal mnoho schopností, nejen tábornických. Mnohokrát jsem si sáhl až na dno a poznal jsem kolik je člověk schopen dokázat, když má správnou motivaci. Do oddílu se vracím po čtyřech letech, nyní již jako vedoucí. Spolu s vedoucováním se budu věnovat studiu MatFyzu, práci a atletice. Baví mě i mnoho dalších sportů a jsem nadšenec do technologií.

Kontakt:
E-mail: mikulas.valo@gma­il.com, tel.: 721 294 254