Vedoucí

V současné době pracuje s dětmi dvanáct vedoucích (osm vedoucích v klasickém oddíle a čtyři v oddíle pro předškoláky). Všichni jsme prošli oddílem od dětského věku, pak zde zůstali a nakonec se stali vedoucími. Snažíme se schůzky, výpravy, tábory a další akce připravovat tak, aby to bavilo jak nás, tak i děti.

Eliška Kotrlová (dříve Janásková) – Hlavní vedoucí

Oddíl mě odchoval od mých 10 let. Zanechal ve mně spoustu úžasných vzpomínek a naučil mnoha dovednostem. Oblíbila jsem si přátelskou a uvolněnou atmosféru, která panuje na našich společných akcích a našla mnoho nových kamarádů.

V současnosti jsem hlavní vedoucí oddílu Vpřed a mám radost z toho, jakým směrem se ubíráme a s jakým elánem připravujeme program.

Svůj volný čas trávím převážně přípravou programu na oddílové akce, studiem na MatFyzu, běháním, čtením a cizími jazyky. Když mám chuť, vezmu jednou za čas do ruky kytaru či si zahraju na klavír.

Kontakt:
E-mail: Elisska.Janas­skova@gmail.com, tel.: 728 467 049

Jenda Horák

Vystřídal jsem několik oddílů, než jsem našel Vpřeďáky. Tady se mi zalíbilo natolik, že jsem tu zůstal i jako vedoucí a jsem velmi rád, že jsem tu možnost dostal. Oddíl si postupně a nenápadně začal nárokovat prakticky veškerý volný čas, takže focení nebo hra na klavír musely ustoupit do pozadí. Za oddílovou atmosféru a společné zážitky to rozhodně stojí, nemluvě o tom, co všechno se člověk v oddíle naučí.

Zbylý čas věnuji studiu informatiky na Matfyzu, občas něco naprogramuji, vyfotím nebo i natočím.

Kontakt:
E-mail: jenda@janjaro­mirhorak.cz, tel.: 799 790 244

Lukáš „Pomeranč“ Janásek

Jsem členem oddílu od svých 7 let a tak jsem se od útlého věku učil nejrůznějším dovednostem, poznával přírodu a byl v kolektivu bezva kamarádů. Když jsem se stal oddílovým instruktorem, řekl jsem si, že každý by měl mít možnost něco takového také prožít. A tak předávám své znalosti dál a s ostatními vedoucími, se snažím, aby se každý v oddíle cítil jako doma.

Mezi mé koníčky patří hra na klavír a kytaru, matematika a nejrůznější sporty.

Kontakt:
E-mail: lupomeranc@gma­il.com, tel.: 720 358 010

Bára „Samara“ Nováková

Poprvé jsem navštívila Vpřeďáckou schůzku konci třetí třídy, a od té doby mě to nepustilo. V oddíle jsem si toho mnoho vyzkoušela, zažila situace, do kterých bych se jinde nedostala, hodně se toho ve všech možných ohledech naučila a hlavně našla kamarády, bez kterých by to nebylo ono.

Když se mi dostalo šance stát se vedoucí, nadšeně jsem ji přijala. S ostatními vedoucími se teď snažím, aby měly děti z oddílu stejně dobré vzpomínky, jako mám já.

Kromě oddílu se ve volném čase ráda věnuji tanci, čtení či všemožným uměleckým činnostem (focení, kreslení).

Kontakt: E-mail: bara.samara.no­vakova@gmail.com

Štěpán Horák

K oddílu jsem se dostal přes rodiče, můj bratr Jenda odcházel nespokojen z minulého oddílu a oni hledali konečně nějaký „opravdový“ oddíl, co nebude jako ty předchozí. Dostali jsme doporučení, a tak bylo rozhodnuto, že k sobě přibere i sourozence. Na první schůzce jsme se rozhodli, že tu chceme zůstat a v oddíle jsme dodnes. Oddíl se stal nedílnou součástí mého života, a tak jsem s radostí v roce 2017 přijmul možnost se podílet na jeho fungování.

Kromě dění oddílového se zajímám o všemožné věci týkající se starých map a dopravy. Mimo to mě baví studovat zvláštnosti různých cizích jazyků, hraní na cimbál, básnění, skládání hudby a obecně všemožné kreativní umění.

Kontakt:
E-mail: stbohor@gmail­.com,


Marie „Májka“ Stará – Hlavní vedoucí Malého Vpředu

Do oddílu jsem přišla poprvé, ještě než jsem uměla číst a psát, tedy asi v pěti letech. Když jsem dorostla do školního věku, bylo mi ctí se stát „Vpřeďákem“. Oddíl mi přinesl v průběhu času velkou spoustu zážitků i cenných zkušeností, na které člověk jen tak někde jinde nenarazí. Kromě nich jsem našla ale i partu přátel, na které se člověk může vždy spolehnout a se kterými se člověk nikdy nenudí.

Vedoucí byli pro mě vždy vzorem a pomohli či poradili, kdykoli jsem to potřebovala. Když jsem se rozhodovala, zda se stát vedoucím, byla moje volba jasná. Dnes se tu snažím být pro naše děti stejně, jako tu dřív byli ostatní pro mě – když jsem ještě byla malé dítě a sotva dokázala nést svůj batoh. V současné době jsem hlavním vedoucím Malého Vpředu a mám velkou radost z toho, jak nám náš „malý“ oddíl funguje.

Mezi moje koníčky patří chození po horách, cestování – a s ním úzce spojené cizí jazyky – ale také čtení, malování, fotografování nebo jízda na kole.

Kontakt:
E-mail: mariemajkasta­ra@gmail.com, tel.: 725 807 853

Sára Valová

Když jsem se nedávno ohlížela zpět, uvědomila jsem si, že do oddílu chodím více než polovinu svého života. Nelituji toho. Naopak mi to rozšířilo obzory. Dostala jsem možnost zkusit nové věci a naučit se spoustě dovednostem. Hodně mě to posunulo i v normálním životě.

Teď mám příležitost zprostředkovat vše našim nejmenším. Chtěla bych, aby zde zažili krásné chvíle a poznali skvělou partu lidí tak jako já. Kromě oddílu mě životem provází hudba (hraji na housle a na klavír), knížky a v poslední době i běhání.

Kontakt:
E-mail: sara.vanilka@sez­nam.cz, tel.: 728 739 631

Týna Nováková

Do oddílu jsem přišla v 6 letech a hned na první schůzce jsem se dobře bavila. Parta přátelských lidí, bohatý program, myslím, že nic lepšího mě v dětství nemohlo potkat.

Už od malička jsem si chtěla vyzkoušet, jaké to je být vedoucím. A teď, když jsem tu možnost dostala, jsem moc ráda. Je to skvělý pocit vidět děti jak hrají s úsměvem hru co jste vymysleli.

Kontakt:
E-mail: novakova.kris­tyna.j.p@gmail­.com

Majda Horáčková

Do oddílu jsem přišla ještě dříve než do školy a měla jsem tu možnost poznat partu skvělých kamarádů, se kterými se člověk nikdy nenudí. Vedoucí se o nás vždycky starali, připravovali nám hry a šli příkladem a zařídili, aby každá schůzka a výprava byla zábavná. Teď když jsem instruktorkou v oddíle menších, chtěla bych, aby naše děti chodily do oddílu rády a měly také možnost zažít spoustu skvělých věcí, protože zážitky z oddílu jsou zážitky na celý život.

Kontakt:
E-mail: magdalena.horac­kova@gmail.com

Mikulda Valo

S oddílem jsem začal už v první třídě. Za dobu, kterou jsem zde působil, jsem poznal spoustu skvělých lidí. Díky nim jsem se rozvinul v mnoha oblastech a pomohli mi i v kariérním životě. Dále mi oddíl dal mnoho schopností, nejen tábornických. Mnohokrát jsem si sáhl až na dno a poznal jsem kolik je člověk schopen dokázat, když má správnou motivaci. Do oddílu se vracím po čtyřech letech, nyní již jako vedoucí. Spolu s vedoucováním se budu věnovat studiu MatFyzu, práci a atletice. Baví mě i mnoho dalších sportů a jsem nadšenec do technologií.

Kontakt:
E-mail: mikulas.valo@gma­il.com, tel.: 721 294 254