Výroční výprava
8. 3. 2014

Letos jsme se sešli 8. března 2014 ráno na Hlavním nádraží (i když někteří z nás si už předtím donesli spacáky a podobně do klubovny, protože ze soboty na neděli přespávali v klubovně), a to v celkem hojném počtu. Vlezli jsme tedy do vlaku a po cestě se k nám přidalo i pár dalších Vpřeďáků – Váňa, Jana, Tom s dětmi…

Zanedlouho jsme vystoupili a vydali se k Rokli úmluvy. Na chvíli se k nám dokonce přidal i Bobr s Kryštofem! Zastavili jsme tradičně u velké louky, kde jsme všichni posvačili a zahráli si hru, v níž figurovalo malé území, míč, zaměstnanci továrny a zombíci. Po nějaké době jsme dále pokračovali v cestě, povídali si a užívali si hezkého dne.

Šli jsme a šli, až vedoucí zastavili a my si měli zavázat oči. Po menší nepříjemnosti s traktorem, co tahal dřevo a jímž jsme se málem nechali přejet, jsme se pochytali za ruce do několika hadů a nechali se vedoucími poslepu vést do Rokle úmluvy. K našemu překvapení jsme ale došli na jiné místo, než jsme zvyklí – kvůli ztraceným listinám, které jsme loni nenalezli a očividně se neobjevily, se vedoucí rozhodli založit listinu novou a spolu s kopiemi starších listin je uschovat do opravdu hluboké rokle, vedle které jsme stáli.

Všechny listiny jsme si znovu přečetli a poté Kryštof složil svůj oddílový slib. Při podepisování listiny ale nastala menší komplikace s nechytavostí jakékoliv propisky, takže vlastně ani úplně nevím, zda bylo podepisování úspěšné. Pak bylo ještě vyhlášeno půlroční bodování, jehož vítězem se stal Jóňa, který také za pomoci Starce a asistence Jendy (vyzbrojeného foťákem) zakopal listinu v rokli, a vydali jsme se o kus dál utkat se o titul Palačinkového gurmána.

Po hromadě výborných palačinek všemožných chutí a rozličného vzhledu nakonec titul získaly Sára, Simča a Samara. Rádi bychom ještě vařili, byl však čas vydat se na Karlštejnské nádraží, abychom stihli vlak zpátky do Prahy. Tam jsme se také všichni rozloučili oddílovým pokřikem a vydali se každý svou cestou – někdo domů a někdo do klubovny, kde se probíralo divadlo a koukalo se na Monty Pythony a Kouř.

Zapsala Samara.