Podzimky v Šiškovicích
26. - 30. 10. 2013

Vlakem jsme dojeli až do Slatiňan. Odtud nás čekalo asi 10 km do chaty v Šiškovicích, kde na nás čekal Zelí. Cestou jsme určovali stromy a kochali se přírodou. V parku ve slatiňanského zámečku jsme našli i docela netradiční kousky, jako třeba liliovník tulipánokvětý či ginkgo bilobu. Do chaty jsme dorazili kolem páté hodiny a vydali se na dřevo na buřty. Než jsme začli opékat, zahráli jsme Zelímu k narozeninám jeho oblíbený Výlet do bájí. Sára válela na housle, Samara skvěle držela noty… No prostě jedna báseň! Večer jsme ještě dali pár písniček a pak šli spát.

Na neděli se posunul čas, a tak jsme se pořádně prospali. Po vyhlášení dlouhodobé disciplíny – pro větší dopisování pod pseudonymy s pirátskou tematikou a pro menší schovávání a hledání pokladů. Pak jsme vyrazili na celodenní výlet. Šli jsme zvlášť na mladší a starší a setkali se na obědě u památného dubu u hřebčína. Po obědě jsme sehráli velké utkání v míčbí. Dále jsme šli zase dvěma cestami. Trošku sprchlo a přes celou oblohu se objevila duha. Když zmizela, celá obloha se zbarvila do červema zapadajícím sluncem. Prostě nádhera. Večer jsme zjišťovali informace o strašlivém mafiánském bossovi a pak ho předváděli pro výstrahu veřejnosti. Večer jsme se vydali zahrát si do lesa bludičky. To bylo něco jiného než na sletu! Les byl docela neprostupný a některé bludičky byly opravdu zákeřné. Své o to ví Simča, která na konci hry vylezla po čtyřech z území se slovy: „A já ho nechytila!“

V pondělí jsme se pustili do výroby draků. Po letech konečně foukal vítr, a tak jsme si pouštění jaksepatří užili. Poté jsme se vydali do lesa, na který odkazoval deník kapitána Kida a postupně odhalovali, co nás chtěl ukázat. Nakonec se všechny skupinky dopracovaly k nákresu klíče. Večer jsme poměřili své síly v Riskuj!

V úterý jsme stavěli modely loděk s plachtami a kormidly, které jsme večer pouštěli. V průběhu dne jsme natáčeli minifilmíky po menších skupinkách. Během odpoledne jsme upekli 4 plechy perníku s nejrůznějšími polevami. Večer jsme se rozdělili na mladší a starší a hráli různé hry.

Ve středu je posnídali parádní perníky a dali se do úklidu. Když byl hotov, vydali jsme se zpět do Slatiňan na vlak, odkud jsme jeli domů.