Tábor 2009 – Detektivka
30. 6. - 22. 7. 2009

Po třech dnech náš tábor opět stál v celé své kráse a my se těšili na zářné zítřky. Hned v úterý ráno nás probudil zvuk pošťácké trubky. Byli jsme rozděleni do skupinek a každé z nás přišel jeden dopis. Psal ho Josef Novák, přítel slavného vynálezce Františka S., který byl nedávno zavražděn. Zoufalý Josef byl obviněn z jeho vraždy a dopisem z vězení nás žádal o pomoc. Víc se prý můžeme dozvědět ve nedalé jeskyni. Všichni jsme si bleskově zabalili batůžky na dlouhou cestu a vyrazili po stopách.

Nakonec jsme se sešli v cíli v oboře. Zde jsme objevili zápisníky detektivů a byli seznámeni se situací. Ve vesničce s námi žil obchodník Roubíček, továrník, žebrák, bylinkářka, četník, státní rada a jeho žena.

Za vítězství v etapách jsme získávali otázky, na které jsme se těchto podezřelých vyptávali. Postupně jsme odkrývali jejich alibi a skryté záměry. Dozvěděli jsme se, že vynálezce František S. těsně před svou smrtí vynalezl něco převratného, co by mohlo velice uškodit továrníkovi. Jeho milenka, radova žena, se rozhodla zakročit a situaci ukončila jedem.

Po těchto strašlivých odhaleních proběhl soud a my měli zasloužené dobrý pocit ze skvěle odvedeného pátrání.

Zapsala Eliška