Tábor 2003 – Tuscarora
30. 6. - 20. 7. 2003

Prohlédněte si malý film z našeho tábora.

Tábor se již několikátý rok konal na březích říčky Zábrdky pod vesničkou Vápno. Naše indiánská vesnice byla letos obzvláště malebná, snad i proto, že téměř každý bojovník si postavil své obydlí – tee-pee sám.

Náš kmen měl ale velmi bouřlivou historii. A to především díky svému náčelníkovi Dunivému Hromu, který vehnal náš kmen na válečnou stezku kvůli malichernému sporu. Posedl ho ale zlý duch a naším posláním bylo, vyléčit náčelníka a udržet zbytek kmene pohromadě.

Lid kmene Tuscarora se postupně učil žít společně se zákony přírody, kmenové zkoušky – Malá a Velká stezka – nám život zpestřovaly a utužovaly nás.. Nejednoho bojovníka nenechaly klidným, takže brzy měla polovina krásně vyřezané zvířátko z opuky nebo měla za sebou zkoušku mlčenlivosti.

Boj u kůlu, lov bizonů, výroba dřevěných lakrosek a následný velký boj se Skarabickým kmenem uprostřed bývalé střelnice. Setkání za zvuku bubnů a zpěvu indiánských písní.. A ne jen to. Také dlouhá cesta za poselstvím náčelníka do Průrvy Ploučnice a na dlouho obcházený vrch Ralsko. Poselství bylo nalezeno a my se vrátili do naší vesnice, očistili tělo i duši v potní chýši. Také jsme se podvakráte sešli na našem sněmovním místě, abychom všichni rokovali o důležitých věcech kmenových. Ani boj se zmijími lidmi z nedalekého území o poslední zásoby jídla nedopadl špatně a mohli jsme nakrmit náčelníka, který téměř zbaven zlého ducha, pookřál a dostal chuť k jídlu, snad také proto, že někteří chodili předčítat příběhy k jeho tee-pee.

Rozhodující úlohu ale stejně měly bylinné váčky, kterými jsme náčelníka léčili. Uvařit vodu na vodě se také zdálo zprvu zhola nemožné, ale podařilo se. Šest svateb se uskutečnilo téměř na závěr našeho pobytu v údolí. Den na to byl náčelník definitivně zbaven zlého ducha a odebral se do věčných lovišť, kam jsme ho zpěvy a tancem doprovodili vysoko nad vesnicí. Náčelník a jeho moudrost snad utkvěla v našich myslích a srdcích, aby náš další život byl co nejlepší.

Těžko bychom měnili večery u ohně, placky s marmeládou večer patlané nebo indiánské hazardní kostky a hlavně spoustu přátelského škádlení a legrace za jiných 21 dní.