Tábor 2008 – Prospektoři
30. 6. - 16. 7. 2008

Píše se léta Páně 1885 a začínají se šířit zvěsti o obrovských nalezištích zlata na Aljašce. Malá skupina zlatokopů ho objevila takové množství, které mnohonásobně předčilo jejich očekávání. Jednoduchá a snadná cesta ke zbohatnutí… A tak jsme se vydali na Klondike.

Dorazili jsme na Aljašku do malého městečka Coney Creek Town hned po jarním tání, s první vlnou prospektorů. Někteří se sice stále tvářili skepticky a považovali nás za blázny, ale my jsme se smáli jim. Jen hlupák by nechtěl snadno a rychle zbohatnout. Nakonec i oni pochopili, že otálet v těžbě surovin by bylo jen k jejich škodě.

Spěšně jsme začali nakupovat claimy a těžit suroviny a za utržené peníze jsme pomalu ale jistě, akcii po akcii, začali získávat většinu ve firmách na trhu. Podmínky byly od prvního dne tvrdé, už jen cesta tam nám dala pořádně zabrat. Naší odměnou však bylo naše stále se zvětšující jmění.

Vyvrcholením našeho pobytu byla bezpochyby cesta na Zlatou burzu, kde jsme nakoupili zbývající akcie za výhodné ceny. Těm nejúspěšnějším z nás se dostalo veliké pocty. Byli veřejně uznáni za nejvlivnější občany Coney Creek Town a dokonce i pracovníci kanceláře šerifa si jich vážili tak, že je i nakrmili.

Nakonec se naše horečka snížila a my jsme přestali těžit dál suroviny, protože živobytí nám zajistí všechny naše prosperující firmy.