Tábor 2001
2. - 19. 7. 2001

I tento červenec jsme vyrazili do našeho údolí, abychom společně prožili tři týdny krásného dobrodružství. Nejdříve jsme si celý tábor postavili a zkrášlili. Pak již začal normální táborový program. Každý den jsme se pravidelně střídali ve službě v kuchyni a v nočních hlídkach. Jinak jsme měli spoustu volného času na hry, výlety a poznávání tábornických a jiných dovedností.

Letos jsme zjišťovali okolnosti příletu mimozemšťanů na naší planetu.Určovali jsme například Ph vody, malovali jsme mapu okolí a vyráběli chrastítka.

Další program tvořily hry na louce a v lese. Na louce jsme hráli oblíbený lakros, freesbee a další. V lese se odehrávali většinou dobrodružnější hry.

Každý si mohl vyzkoušet svou odvahu, když měl jít v noci na určené místo, a tam si vzít pamětní lístek. Proběhly Olympijské hry, které opět byly napínavé až do konce. Prozkoumávali jsme blízké, ale i vzdálenější okolí. Učili jsme se hlouběji poznávat přírodu nebo také zacházet s mapou a buzolou. Nezapomenutelné jsou večery v týpí, kdy ležíme ve spacáku, hledíme do praskajícího ohně a povídáme si se svými kamarády.