Tábor 2006 – Menam
3. - 20. 7. 2006

Zemi zaplavila tma, u lidí začínaly převládat špatné vlastnosti, dobré se pomalu vytratily, zkrátka vše směřovalo ke strašlivému konci… Takhle to vypadalo ještě v červnu, než jsme odjeli do Vápna strávit nějaký čas na táboře. Takhle to vypadalo před tím, než bohyně Gaia vložila do našich rukou naději a tím i záchranu celého lidského pokolení. A dala nám posledních 15 dní denního světla. Pouhých 15 dní …

Naším úkolem bylo vrátit na Zem dobré vlastnosti a to znovuzažehnutím posvátných ohňů – ohně přátelství, odvahy, upřímnosti, poctivosti a laskavosti. Ale jaké vlastnosti ohně nesly, jsme objevovali jen složitě, krůček po krůčku. I v tomto nám pomáhala naše ochránkyně – bohyně Gaia, ačkoli . . . nebylo to zadarmo. Byla potřeba nejedna kapka našeho potu, nejedno zahřátí našeho mozku, nejedno překonání sebe samého. Vlastně jsme sami sobě dokázali, že dobré vlastnosti v nás ještě dřímají . . . Jen díky tomu, že jsme drželi při sobě, že jsme udělali odvážný krok vstříc neznámému. Donesli jsme bohyni uhlíky ze všech posvátných ohňů a ona zase zažehla věčný oheň.

Ale nejen to, vždycky nám zbyl nějaký čas na hraní a trochu té zábavy … a samozřejmě jsme si užili spoustu přírody, které je v Praze pomálu.

zapsala Kvítek