Výprava do Voznice
23. - 25. 1. 2004

První výpravou v letošním roce, byla tato bruslící. Zima dala o sobě zase jednou vědět a po celej víkend bylo hodně pod nulou. Střechu nad hlavou jsme našli u Bobra na chatě, kde bylo teploučko a všechno fajn. V pátek, kdy bylo mimochodem asi –15°C, jsme za krásného večera došli z Dobříše do Voznice. Tam jsme sice trochu bloudili, ale chaloupku jsme přeci jenom našli. V sobotu ráno jsme se hned vydali vyzkoušet led na rybníce. Zdál se být dobrý, takže stačilo jen odhrabat napadanej sníh a hurá na brusle. Bruslení jsme si opravdu užili. Nejdříve jsme samozřejmě oprášili bruslařské techniky a taky pády a různá zaškobrtnutí. Pak už ale předváděly jednotlivé bruslařské dvojice své synchronizované jízdy. To bylo něco. K vidění byly piruety, podjíždění, přeskakování a různé jiné vylomeniny. Pak jsme si ještě zahráli zápas ve Famfrpále a šli si uvařit oběd. Nejdříve jsme si ale zkusili rozdělat oheň na sněhu, což ale nakonec nebyl takovej problém.

Po obědě jsme se šli trochu projít, ale jen kousek. Večer pak proběhla soutěž o nejlepší pomazánky. Porota to měla opravdu těžký, neboť vše bylo tak dobré. Po večeři se strhl velký boj o Středozem. Vše se odehrávalo na krásném hracím plánu, který dostal Míša od ježíška Jerryho. Přestože jsme hráli až hluboko do noci, tak nikdo tu svou část Středozemě nedobyl, takže nikdo nevyhrál. Ale zábava to byla náramná. Když byly venku takový mrazy, tak nás potom teplej čaj skvěle zahřál.

No v neděli jsme si šli opět zabruslit a zahrát Famfrpál. Pak už jen uklidit a vyrazit nazpátek do Dobříše a autobusem do Prahy.

zapsal Tom