Velikonoční táboření
5. - 9. 4. 2012

Ve čtvrtek ráno jsme pobrali v klubovně týpko, deky, igelity, nářadí a nádobí a vydali se na nádraží. Chmurným předpovědím počasí nikdo nevěřil. Přece nebude sněžit v dubnu, ne? V Mnichově Hradišti jsme dokoupili zásoby na celé Velikonoce a popojeli domluveným autobusem do Kozmic. Dole v údolí jsme poté postavili týpíčka, zabydleli a pochutnali si na večeři. Kromě toho jsme zjistili, že nedaleko nás mají velice podivní tvorové spoustu chorob a postupně jsme identifikovali všechny příznaky.

V pátek jsme si ráno zabalili na celodenní výlet. Šli jsme přes Pytlíkovský mlýn, Vicmanovský hřbet, Mohelku a Buškovu jeskyni. Cestou jsme hráli spoustu her, které nás přibližovaly k odhalení léku. Večer jsme smažili brambory, maso, pórek a rajčata. Úplně vyčerpaní jsme si šli lehnout.

V sobotu jsme ráno cvičili ve zdravovědě, když přišli na návštěvu Bobr s Verčou. Popovídali jsme si s nimi, pojedli oběd a pustili se do hraní lakrosu, pasáka a míčbí s ostatními oddíly – Skarabíky, Uši – X, Aráliemi a Dracem. To už počasí začínalo šílet.

V neděli jsme se probudili do sněhové vánice, kterou co půl hodiny střídalo sluníčko. Při procházce po okolí jsme zaseli novou trávu na golfové hřiště vedle tábora a nabrali pruty. Tentokrát nás navštívili ještě Tom s Háňou a Mára. Odpoledne se konala celočtrnáctkovská hra, při které jsme měli za úkol postavit vyrovnané věděcké týmy, nasbírat sílu a v závěru zkompletovat co nejvíce sad léků a zničit viry. Večer jsme dopletli pomlázky, obarvili vajíčka a doufali ve změnu počasí.

V pondělí nás vzbudily pomlázky a křik z venku. Vstali jsme tedy, oblékli se a vyrazili ven. Každé děvče bylo zprvu zakleté a odmítalo vydávat pentličky, dokud nebyl splněn jeho požadavek. Po hodné chvíli šlehaní se děvčata seřadila a začala křičet: „Ěnyksej!, Ěnyksej!“. Hoši se poměrně rychle dovtípili, že mají jít hledat do jeskyně. Mezitím jsme na louce zalité slunečním světlem vystrojili královskou hostinu z mazanců, beránků, vajíček, ale i párků a kyselých okurek. Po bohaté snídani jsme sbalili týpka, uklidili po sobě louku, zahladili ohniště a vyrazili zpátky, domů.

Zapsala Eliška