Listopadová výprava
25. - 27. 11. 2011

Z Prahy jsme vyrazili rozdělení na 2 skupinky, podle vzdálenosti, na kterou jsme se k chalupě přiblížili. Nakonec jsme se všichni ve zdraví sešli, nasytili se teplou polévkou, rozdali si karty za úterní budovací etapu a tvořili co nejsilnější balíček. Před spaním jsme si zahráli ještě na „Školníka“ a „Pečení pizzy“.
Ráno jsme se šli projít ke studánce Hrdince, kde jsme se smutkem zjistili, že náš vodní mlýnek někdo odcizil. Na jaře budeme muset vytvořit nový :-(. Cestou zpátky jsme šli přes Branžež a prohlédli si kousek Českého ráje. Po návratu do chalupy jsme zahájili etapu. Cílem bylo ze zadaného materiálu vyrobit krásnou a neprůhlednou bránu s otvíracím a zavírací mechanismem, který nesměl být zepředu vidět a s připojením na hradby. Zabralo nám to kolem 4 hodin, ale výsledky stály rozhodně za to. Nejlepší bránu měli zelení v čele s Pomerančem, Vosou, Majdou, Esterkou, Štěpánkem a Kubíkem. Druzí byli žlutí v čele se Simčou, Meliškou, Mikuldou, Terkou, Tomem a Skřítou. Poslední skončili červení v čele se Sárou a Samarou.
Večer se odehrál další turnaj. Trval dlouho, vítězství i proher bylo mnoho a emoce prýštily ze všech koutů. V celkovém pořadí turnaje nejlépe dopadli červení, poté žlutí a nakonec zelení.
V neděli jsme ráno pořádali orientační běh. Každá družinka se s ním poprala po svém. Někteří se od začátku nesnažili a stanovili si cíle k smíchu, jiní do toho dali vše a ve výsledcích se to hodně odrazilo. Po krátkém učením mapy jsme se naobědvali a pustili se do úklidu.
Když bylo vše hotové, vyrazili jsme na vlak a poté do tepla našich domovů.

Zapsala Eliška