Výroční výprava
25. 2. 2012

Letos 25.2.2012 náš oddíl oslavil již 34 let. Vydali jsme se tedy do Rokle úmluvy, kde byl náš oddíl v 1978 založen. Už na Hlavním nádraží se k nám připojilo několik Vpřeďáků, se kterými jsme se už nějaký ten pátek neviděli a další se k nám přidali cestou. Vystoupili jsme v Srbsku a vyrazili. Na hrací louce jsme posvačili a zahráli si hru na vytvoření jednoho velkého oddílu ze spousty malých. Poté jsme pokračovali dále do Rokle úmluvy, sníh už roztál, takže nás čekalo bahno. Do rokle jsme dovedli Vpřeďáky se zavázanýma očima. Po chvíli kopání jsme konečně nabrali správný směr a listiny na sebe nenechaly dlouho čekat. Všechny jsme si přečetli a čerství Vpřeďáci se na ně podepsali. Vyhlásili jsme půlroční bodování a kilometrování. Listiny jsme zakopali na jasnější místo, abychom se příští rok vyhnuli stejnému problému. Teď nastal čas na soutěž o Palačinkového gurmána. Všichni smažili jako o život. Porota ochutnávala a znalecky posuzovala. Čas ale kvapil, a tak jsme dokončili naši sladkou činnost a vyrazili na vlak. Zase za rok!

Zapsala Eliška