Kdo jsme?

Turistický oddíl Vpřed je parta kamarádů, holek i kluků, větších i menších, ve věku 6–15 let. Scházíme se na schůzkách v naší klubovně jednou týdně, vyrážíme do přírody na výpravy a celoroční utvrzování přátelství uzavíráme třítýdenním táborem.

Schůzky

Každý týden v úterý od 16.30 do 19.00 se scházíme v naší klubovně, kde si hrajeme, soutěžíme, soupeříme v zajímavém celoročním dobrodružství a učíme se tábornickým dovednostem, jako je vázání uzlů, poznávání rostlin, luštění šifer a ošetřování zranění. V létě vyrážíme na Letnou či hrajeme hry po Praze.

V říjnu 2016 jsme založili ještě Malý Vpřed. Ten má schůzky čtvrtek od 17.00 do 18.30.

Naše klubovna se nachází v Klimentské ulici 14 na Praze 1 (zvonek klubovna). Dostanete se k nám třeba tramvají (zastávka Dlouhá třída) nebo metrem B (stanice Náměstí Republiky). Kde přesně je naše klubovna, ukazuje značka na mapce:

Výpravy

Přibližně jednou za 3 týdny vyrážíme vlakem do přírody na celý víkend. V zimě do chaty, v létě na celty a pod plachtičky. Rádi poznáváme svět kolem nás a nová místa, která skýtají nevídané možnosti. V případě zájmu si můžete počíst v našich zážitcích z výprav.

Tábor

První 3 týdny v červenci táboříme v indiánských stanech – „týpkách“ v malebném údolí potoka Zábrdka nedaleko Vápna v Českém ráji. Prožíváme celotáborové dobrodružství, soutěžíme, tvoříme tematické výrobky a užíváme si novou kulturu.