Výprava na Bobrsberg aneb boj o Barevný pohár
8. - 10. 2. 2008

V pátek jsme se vydali na Bobrův hrad… Ovšem abychom se dostali dovnitř, museli jsme pánovi hradu přinést malý úplatek, gumové medvídky. Ty nám v lese vydali světlušky a už jen je nesníst. Pán hradu byl však hodný a o medvídky se s námi nakonec podělil. A mohl začít boj o záhadný barevný pohár.

Nejdříve jsme museli procvičit naše mozkové závity ve skládání čtverce, následně naše hlasivky. Za snahu jsme pak dostali po hrstech čočky, která prý připomínala obsah poháru. No a pak šupky hupky do spacáků, urvat si trošku toho místa na posteli a chrnět. Chrrr pšííí.

Druhý den ráno jsme vyrazili na procházku. V džungli si hadi sežrali pár ocásků, poznali pár nových (starých) stromečků a nakonec se zamíchali do kompotu. Avšak večer se stala hrozná tragédie. Někdo vyloupil banku a my museli policii co nejnázorněji předvést popis pachatele. Najednou všude tma a je slyšet pouze ssss ssss. Sssss ssss. Ticho. To právě někdo našel sardeli.

V neděli dopoledne náš boj o Barevný pohár pokračoval závodem Železného muže, který musí umět dobře plavat, běhat a jezdit na kole. A pán hradu byl tak laskav, že nám v lesíku zanechal zprávu, kde se nachází barevný pohár plný lentilek. Ty jsme nakonec papali celou cestu do Dobříše, kde jsme navštívili i cukrárnu. Pak už jen ten autobus a frrr domů.

Zapsala Botka