Čtyřlístková výprava na Vraní skálu
21. - 23. 9. 2007

I letos přišlo září a s ním i tradiční výprava na Vraní skálu. Sešli jsme se v počtu obrovském, velikém či alespoň obstojném. Zkrátka opět se nás sešla spousta. Předpověď hlásala jasné počasí a tak jsme se až na noční mrazíky nemuseli nečasu bát. A opravdu… bylo nadmíru krásně! Někteří šli přes den dokonce i do kraťasů, a to je na září opravdu obdivuhodné. Ale to bychom nebyli my, aby se nestalo opět něco jiného než loni… Něco neobvyklého…

Tentokrát jsme krom ostřílených Vpřeďáků vzali s sebou na výpravu i celý Čtyřlístek – kuchařku Fifinku, vynálezce Myšpulína, rychlíka a milovníka mrkve Pinďu i siláka a jedlíka Bobíka. Ti všichni tam byli s námi a ti všichni nám pomohli ke štěstí, ke štěstí prostřednictvím čtyřlístků. Ale to by nebyl Čtyřlístek, aby v tom nebyl nějaký háček pro zdatné hlavičky.

Fifinka si vzpomněla uprostřed výpravy, že potřebuje co nejrychleji oheň nebo že večeři budou dneska místo ní dělat naše kuchařské týmy, Bobík chtěl zase vidět silácké přetahování a taky si na nás vyzkoušel popletenou hru, kterou prý snad někdy viděl v televizi a kvůli Pinďovi jsme běželi salámovou štafetu. A my jako věrní obdivovatelé Čtyřlístku jsme se snažili splnit všechna jejich přání a i uprostřed temné a chladné noci vyzískat od nich byť jen jediný podpis. Což se nám také podařilo.

Všechno naše úsilí a všechna naše dřina byla taky pořádné odměněna. Fifinka nám upekla výborné buchty a na každého zbyl alespoň kousíček. Samozřejmě, kdo měl více štěstí, měl i víc buchet. Tak dobře jsme se nadlábli, že jsme se skoro nemohli dokutálet k vlaku. Ale nakonec se to všem podařilo.

Zapsala Kvítek