Podzimní výprava
26. - 30. 10. 2016

Středa

Sraz byl v 9.45 na Hlavním nádraží. Rychlíkem jsme jeli do Hradce Králové, ve kterém jsme provedli dračí průzkum, kde byly různé otázky na Hradec, například kdo byl Josef Gočár, jaká je cena za den na parkovišti pro kola, otevírací doba Bílé věže, obě konečné trolejbusové linky 2 a podobně.

Dalším rychlíkem jsme jeli do Starkoče a modrou Regionovou do Žďáru nad Metují. Na louce ještě před Žďárem jsme hráli tančíky. Prošli jsme Žďárem a došli až kousek k Polici, kde jsme se rozdělili na čtyři dvojice a jednu trojici a měli jsme najít klubovnu v ulici Na Babí.

Když dorazili všichni, tak měl každý k svačině CDD. Nanosili jsme z půdy matrace k ležení a postupně jsme se zabydlovali. Služba udělala večeři – těstoviny s červenou omáčkou.

Pak jsme šli na louku (za humna) za Polici hrát hru s nevinným občanem, detektivem, vlkodlakem a zlodějem. Zpátky se běželo dolů z kopce k hranatému kostelu.

V klubovně jsme dělali zobání pro ptáčky ze semínek a želatiny, směs jsme dali přes noc zaschnout do vykrajovátek.

Čtvrtek

Ráno jsme vyndali zobání z vykrajovátek a dali ho do alobalu. Potom jsme šli na vlakovou zastávku do Žďáru, kde jsme se nasnídali. Regionovou jsme jeli do Teplic nad Metují a odtud motoráčkem asi dvě zastávky do stanice Teplice – skály, kde jsme vystoupili a šli do Teplicko-Adršpašských skal: nejdřív po žluté k Adršpašskému jezírku.

Nejdřív jsme šli zpevněnou cestou přes močály a pak už následovaly jen schody a schody. Viděli jsme různé skály, například Starostu a Starostovou, Želvu nebo Homoli cukru.

Dále jsme šli po první polovině zeleného okruhu až k velkému jezeru s ostrůvkem, kde jsme obědvali. Zpátky jsme šli po druhé polovině okruhu, zase kolem Adršpašského jezírka a zase do skal.

Šli jsme po modré, po červené a zase po modré až do Lachova, kde jsme přešli na žlutou. Na kopci jsme hráli dvě hry schovky. Došli jsme na rozcestník s červenou, kde se někteří ulekli, že je to do Police ještě 12 km, ale za chvíli jsme došli na zelenou a už to byly jen kilometry čtyři.

Došli jsme na úplný konec Police, kde jsme si určovali na mapě určovali vlastní stanoviště. Služba šla vařit večeři: knedlíky, zelí a maso.

A pak jsme hráli různé hry.

Zapsal Kryštof

Pátek

V pátek ráno jsme se probudili (vlastně to děláme každý den) a dali jsme se na přání vedoucích do úklidu spací klubovny. Když jsme konečně doodhalili poslední chleby za molitany, mohli jsme se vydat ven.

Celé dopoledne bylo zasvěceno zdokonalování se ve frisbee a lakrosu.

Oběd vařili červení.

Odpoledne jsme vyrazili do lesa na křížovou cestu, kde jsme se vydali ve dvojicích a trojicích po stopách příběhu Kristíny Ringlové. Kolem půl páté jsme se vrítili zpět do klubovny. Večeři vařili zelení.

Každý si vzal svoji dýni a vyřezal si ji. Vznikala moc zajímavá díla. Poté se zhaslo, dýně se rozsvítily a Samara nám četla strašidelné povídky od Poea.

Postupně si nás volali Jenda s Eliškou, abychom se vydali na noční stezku s naší dýní. Byli jsme rozděleni na starší a mladší. Po stezce se šlo spát.

Sobota

Ráno jsme si vyhodnotili noční stezku. Modří šli nakoupit, aby nám mohli udělat oběd, a pro ostatní byl čas na plnění stupňů.

Po obědě byl hodinu čas na nacvičování divadel.

Poté jsme se rozdělili na mladší a starší, mladší šli ven a starší začali péct dýňový koláč.

Následně se to prohodilo (až na to, že starší nešli hrát hry ven, ale dovnitř). Zatímco služba dělala večeři, všichni ostatní šli ven.

Po večeři se uskutečnil malý divadelní festival, kde vystoupily tři divadelní soubory.

Těsně před spaním se hrál parlament.

Neděle

Plnili jsme stupně. A pak jsme uklízeli, uklízeli a uklízeli, dokud jsme nedouklízeli a vydali jsme se na vlak. Měli jsme trochu času, tak jsme si ještě zahráli míčbee.

I přes výluku a zmatenou průvodčí jsme dorazili šťastně do Prahy.

Zapsala Mája.