Výprava do Českého středohoří
20. - 22. 6. 2003

Poslední výprava před prázdninami. Převážně putovní i když her a našeho vyvádění nebylo málo. V pátek jsme se vydali na zříceninu nedaleko Kostomlat, kde jsme měli domluveno přespání.

Sobota, krásný to sluneční den, byla ve znamení chůze za doprovodu několika her – např. čára, kde jsme odhalili, že Jerry nemá vůbec žádný odhad, co se týká velikosti jeho házecího kamínku (odhalila ho Lída pomocí svého metru ukrytého v KPZ).

Ubírali jsme se někdy cestou, někdy dokonce necestou směrem na Hrádek. U rybníka jsme se místo koupání utkali v boji na lopatky, jednoznačně vyhrála Láďa. Pravda ale je, že Toma jsme dostali na lopatky, až když se do boje vložili úplně všichni. Z Hrádku byl překrásný výhled a pod Hrádkem, krom dobrého místa na spaní, košatá třešeň s velkými, sladkými a právě tak akorát zralými plody.

V neděli jsme se pod Hrádkem utkali v lakrosovém zápase a za zpěvu všemožných písní našli báječné polámané větve lípy na vřetýnka k rozdělání ohně třením dřev. Potkali jsme krásný statek, který jsme neměli vůbec potkat, ke kterému jsme vlastně omylem zašli, ale dali nám tam vodu a budova to byla překrásná – jak z pohádky. V Třebenicích jsme měli něco málo času před odjezdem vlaku, a tak jsme navštívili místní koupaliště, kde jsme alespoň trochu zchladili svá těla.